Rozpoczęliśmy Adwent, który także rozpoczyna nowy rok kościelny.  W liturgii jest to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Obejmuje cztery kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie a kończy się w wigilię. Chrześcijanie przeżywają Adwent jako czas radosnego oczekiwania, chociaż jest to oczekiwanie pełne powagi. To nasze oczekiwanie Adwentowe ma się wyrażać pogłębieniem naszej więzi z Jezusem, aby tym bardziej radośniej przeżyć Święta Bożego Narodzenia. A tym co szczególnie pogłębia więź z Jezusem jest nasza modlitwa. Dlatego zachęcamy wszystkich do pogłębienia w tym okresie modlitwy.

Zapraszamy na Msze Święte Roratnie, które będą odprawiane  w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 17.30. W tym roku w naszej parafii będą się odbywać Roraty pod tytułem „W domu Królowej”. Uczestnicząc w tych Roratach będziemy mieli okazję poznać fascynującą historię klasztoru jasnogórskiego i cudownego obrazu, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi. Przez cały Adwent Maryja ze swojego domu na Jasnej Górze będzie wskazywać Drogę, będzie Przewodniczką na adwentowej drodze do Jezusa.