"Piękno liturgii nie jest jej naddatkiem, szczególnym środkiem wyrazu czy też drugorzędnym aspektem, z którego można zrezygnować lub który można pomijać. Piękno jest podstawowym elementem liturgii"

W 4 Niedzielę Adwentu w Bydgoskim Wyższym  Seminarium Duchownym kurs na Ceremoniarza Parafialnego rozpoczęło czworo ministrantów z naszej Kcyńskiej Parafii - Wiktor Kubalewski, Radosław Kosmatka, Michał Kubalewski i Marcin Bartoszek. Na co miesięcznych spotkaniach będą oni poznawać piękno liturgii; uczyć się czuwać nad prawidłowym zorganizowaniem i przebiegiem liturgii, jak i wykonaniem wszelkich ceremonii liturgicznych.

Módlmy się dla nich o światło Ducha św., które pomoże im rozpoznać piękno liturgii, która w swym pięknie ma być przedsmakiem liturgii doskonałej w niebie.