Stowarzyszenia
Nabożeństwa

NIEDZIELA: 8.30, 10.00, 11.30, 17.30
kaplica w Iwnie: 12.15 w okresie zimowym, 16.00 w okresie letnim

DZIEŃ POWSZEDNI: 8.00, 17.30
W każdy piętek:
Msza Św. do Cudownego Wizerunku Pana Jezusa - godz. 9.00
13 dnia miesiąca, od maja do października:
Różaniec Fatimski - godz. 20.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Pierwszy piątek miesiąca 20.00 - 21.00

Tobie Boże zaufałem…

W życiu każdej wspólnoty parafialnej bywają takie dni, które na długo zapisują się w pamięci. Niewątpliwie do takich należy zaliczyć dzień 10 czerwca 2017 roku. O godzinie 16.00 licznie zgromadziliśmy się w naszej świątyni, by uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, która stanowiła szczególne dziękczynienie. Dziękowaliśmy Panu Bogu za zakończenie dzieła renowacji naszej kcyńskiej kalwarii. Za tak wielu ludzi, którzy przez te długie lata, modlitwą i ofiarą wspierali to dzieło. Mszy świętej przewodniczył nasz Proboszcz Ks. Kanonik Michał Kostecki, który tego dnia przeżywał 45 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Rocznica ta spotęgowała naszą radość i dziękczynienie. Dostojnemu Jubilatowi towarzyszyła nasza modlitwa, a także serdeczne życzenia. Po zakończonej Eucharystii przedstawiciele władz miasta z Panem Burmistrzem, a także wspólnot działających przy naszej parafii, Strzeleckiego Bractwa Kurkowego, zespołu Pałuki, osobiście składali życzenia Ks. Proboszczowi, wyrażając przy tej okazji wdzięczność za Jego posługę. Bukietom kwiatów nie było końca… Świętowanie zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem na podwórzu plebanii. Raczyliśmy się pysznymi słodkościami, dobrą kawą (herbatą), a także pięknymi rytmami muzyki. Aż trudno było wysiedzieć, więc wielu dało się ponieść muzyce i oddało się wspólnej, tanecznej zabawie.

Panu Bogu wielkie dziękczynienie za dzieła, których jesteśmy świadkami w naszej wspólnocie parafialnej. Za ten szczególny dzień i wyjątkowe świętowanie.

Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy tak ochoczo włączyli się w przygotowanie całej uroczystości.

W piątek - 13 maja była 94 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie.  Tego dnia o godz. 20:00 odbył się różaniec fatimski na ulicach Miasta. W różańcu uczestniczyli: - pielgrzymi ze Stryszowa z ks. Proboszczem i Orkiestrą Dętą, - dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania.

 

Więcej…

 

W środę – 11 maja – na Mszy św. o godz. 17, 30 bp Jan Tyrawa udzielił młodzieży III kl. Gimnazjum sakramentu bierzmowania. Módlmy się za bierzmowanych, by zawsze byli świadkami Chrystusa.

 

 

 

 

 

 

Więcej…

 

8.05.2011r. odbyła się Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii. 52 uczniów klasy drugiej przyjęło po raz pierwszy Ciało Chrystusa do swego serca. Dzieci w „białym tygodniu’ uczestniczyły we Mszy św. o godz. 17,30.  Módlmy się w intencji tych dzieci, aby przez całe życie wiernie trwały przy Chrystusie.

 

 

 

 

Więcej…

 

Radosne „Alleluja” jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Niech radość wielkanocnych świąt dotrze do każdego człowieka. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym

Więcej…

 

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
stat4u
{popin}