Stowarzyszenia
Nabożeństwa

NIEDZIELA: 8.30, 10.00, 11.30, 17.30
kaplica w Iwnie: 12.15 w okresie zimowym, 16.00 w okresie letnim

DZIEŃ POWSZEDNI: 8.00, 17.30
W każdy piętek:
Msza Św. do Cudownego Wizerunku Pana Jezusa - godz. 9.00
13 dnia miesiąca, od maja do października:
Różaniec Fatimski - godz. 20.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Pierwszy piątek miesiąca 20.00 - 21.00

Tobie Boże zaufałem…

W życiu każdej wspólnoty parafialnej bywają takie dni, które na długo zapisują się w pamięci. Niewątpliwie do takich należy zaliczyć dzień 10 czerwca 2017 roku. O godzinie 16.00 licznie zgromadziliśmy się w naszej świątyni, by uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, która stanowiła szczególne dziękczynienie. Dziękowaliśmy Panu Bogu za zakończenie dzieła renowacji naszej kcyńskiej kalwarii. Za tak wielu ludzi, którzy przez te długie lata, modlitwą i ofiarą wspierali to dzieło. Mszy świętej przewodniczył nasz Proboszcz Ks. Kanonik Michał Kostecki, który tego dnia przeżywał 45 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Rocznica ta spotęgowała naszą radość i dziękczynienie. Dostojnemu Jubilatowi towarzyszyła nasza modlitwa, a także serdeczne życzenia. Po zakończonej Eucharystii przedstawiciele władz miasta z Panem Burmistrzem, a także wspólnot działających przy naszej parafii, Strzeleckiego Bractwa Kurkowego, zespołu Pałuki, osobiście składali życzenia Ks. Proboszczowi, wyrażając przy tej okazji wdzięczność za Jego posługę. Bukietom kwiatów nie było końca… Świętowanie zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem na podwórzu plebanii. Raczyliśmy się pysznymi słodkościami, dobrą kawą (herbatą), a także pięknymi rytmami muzyki. Aż trudno było wysiedzieć, więc wielu dało się ponieść muzyce i oddało się wspólnej, tanecznej zabawie.

Panu Bogu wielkie dziękczynienie za dzieła, których jesteśmy świadkami w naszej wspólnocie parafialnej. Za ten szczególny dzień i wyjątkowe świętowanie.

Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy tak ochoczo włączyli się w przygotowanie całej uroczystości.

Rekolekcje Wielkopostne – 2 – 6 IV 2011.

Więcej…

 

Już po raz piąty spotkalismy się na kcyńskim Rynku, aby wpólnie - w gronie Parafian i miłych Gości z sąsiednich Parafii - spędzą pierwszą wakacyjną sobotę. W tym roku bawiła nas Orkiestra OSP w Kcyni, Chór Akatyst, zespół rockowy Młodzi z Koronowa i Pan Bogdan z Akordeonem.

Więcej…

 

W sobotę, 13 czerwca 2009 r. w naszym kościele przeżywaliśmy diecezjalny dzień skupienia Stowarzyszenia Wspierania Powołań Diecezji Bydgoskiej. Wybór miejsca nie był przypadkowy.

Więcej…

 

13 maja około południa, troje dzieci, po odmówieniu różańca, wraca do swoich zabaw. Nagle widzą błysk światła podobny do błyskawicy. Po chwili spostrzegają „Panią jaśniejącą mocniej niż słońce". W rękach trzyma biały różaniec. Mówi do trojga pastuszków „Nie bójcie się, przychodzą z Nieba...

Więcej…

 

We wtorkowy wieczór, 12 maja 2009 r., młodzież klas trzecich gimnazjum przyjęła z rąk księdza biskupa Jana Tyrawy sakrament bierzmowania. Ksiądz biskup w czasie homilii powiedział, że dar, który otrzymują od Ducha Świętego

Więcej…

 
Więcej artykułów…
stat4u
{popin}