Stowarzyszenia
Nabożeństwa

NIEDZIELA: 8.30, 10.00, 11.30, 17.30
kaplica w Iwnie: 12.15 w okresie zimowym, 16.00 w okresie letnim

DZIEŃ POWSZEDNI: 8.00, 17.30
W każdy piętek:
Msza Św. do Cudownego Wizerunku Pana Jezusa - godz. 9.00
13 dnia miesiąca, od maja do października:
Różaniec Fatimski - godz. 20.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Pierwszy piątek miesiąca 20.00 - 21.00

Tobie Boże zaufałem…

W życiu każdej wspólnoty parafialnej bywają takie dni, które na długo zapisują się w pamięci. Niewątpliwie do takich należy zaliczyć dzień 10 czerwca 2017 roku. O godzinie 16.00 licznie zgromadziliśmy się w naszej świątyni, by uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, która stanowiła szczególne dziękczynienie. Dziękowaliśmy Panu Bogu za zakończenie dzieła renowacji naszej kcyńskiej kalwarii. Za tak wielu ludzi, którzy przez te długie lata, modlitwą i ofiarą wspierali to dzieło. Mszy świętej przewodniczył nasz Proboszcz Ks. Kanonik Michał Kostecki, który tego dnia przeżywał 45 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Rocznica ta spotęgowała naszą radość i dziękczynienie. Dostojnemu Jubilatowi towarzyszyła nasza modlitwa, a także serdeczne życzenia. Po zakończonej Eucharystii przedstawiciele władz miasta z Panem Burmistrzem, a także wspólnot działających przy naszej parafii, Strzeleckiego Bractwa Kurkowego, zespołu Pałuki, osobiście składali życzenia Ks. Proboszczowi, wyrażając przy tej okazji wdzięczność za Jego posługę. Bukietom kwiatów nie było końca… Świętowanie zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem na podwórzu plebanii. Raczyliśmy się pysznymi słodkościami, dobrą kawą (herbatą), a także pięknymi rytmami muzyki. Aż trudno było wysiedzieć, więc wielu dało się ponieść muzyce i oddało się wspólnej, tanecznej zabawie.

Panu Bogu wielkie dziękczynienie za dzieła, których jesteśmy świadkami w naszej wspólnocie parafialnej. Za ten szczególny dzień i wyjątkowe świętowanie.

Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy tak ochoczo włączyli się w przygotowanie całej uroczystości.

W niedzielę, 10 maja 2009 r. dzieci klas II przystąpiły do I Komunii Św. Po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Św.

Więcej…

 

Z bólem przeżyliśmy wiadomość, że w nocy z 8 na 9 maja 2009 r., brat księdza Proboszcza, ksiądz kanonik Mikołaj Roman Kostecki, proboszcz parafii p.w. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie, odszedł do Pana po wieczną nagrodę.

Więcej…

 

7 maja 2009 r. - w czwartkowy wieczór , przypadający w Tygodniu Modlitw o Powołania, odbyło się spotkanie Parafialnego Oddziału Stowarzyszenia Wspierania Powołań Diecezji Bydgoskiej.

Więcej…

 

3 maja, w Święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - w naszym Sanktuarium - zgodnie z czcigodna tradycją - przeżywaliśmy odpust ku czci Znalezienia Krzyża Pańskiego.

Więcej…

 

1 maja 2009 roku, we Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika spotkali się na modlitwie przedstawiciele Szubińskiego Cechy Rzemiosł Różnych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
stat4u
{popin}