Stowarzyszenia
Nabożeństwa

NIEDZIELA: 8.30, 10.00, 11.30, 17.30
kaplica w Iwnie: 12.15 w okresie zimowym, 16.00 w okresie letnim

DZIEŃ POWSZEDNI: 8.00, 17.30
W każdy piętek:
Msza Św. do Cudownego Wizerunku Pana Jezusa - godz. 9.00
13 dnia miesiąca, od maja do października:
Różaniec Fatimski - godz. 20.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Pierwszy piątek miesiąca 20.00 - 21.00

Tobie Boże zaufałem…

W życiu każdej wspólnoty parafialnej bywają takie dni, które na długo zapisują się w pamięci. Niewątpliwie do takich należy zaliczyć dzień 10 czerwca 2017 roku. O godzinie 16.00 licznie zgromadziliśmy się w naszej świątyni, by uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, która stanowiła szczególne dziękczynienie. Dziękowaliśmy Panu Bogu za zakończenie dzieła renowacji naszej kcyńskiej kalwarii. Za tak wielu ludzi, którzy przez te długie lata, modlitwą i ofiarą wspierali to dzieło. Mszy świętej przewodniczył nasz Proboszcz Ks. Kanonik Michał Kostecki, który tego dnia przeżywał 45 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Rocznica ta spotęgowała naszą radość i dziękczynienie. Dostojnemu Jubilatowi towarzyszyła nasza modlitwa, a także serdeczne życzenia. Po zakończonej Eucharystii przedstawiciele władz miasta z Panem Burmistrzem, a także wspólnot działających przy naszej parafii, Strzeleckiego Bractwa Kurkowego, zespołu Pałuki, osobiście składali życzenia Ks. Proboszczowi, wyrażając przy tej okazji wdzięczność za Jego posługę. Bukietom kwiatów nie było końca… Świętowanie zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem na podwórzu plebanii. Raczyliśmy się pysznymi słodkościami, dobrą kawą (herbatą), a także pięknymi rytmami muzyki. Aż trudno było wysiedzieć, więc wielu dało się ponieść muzyce i oddało się wspólnej, tanecznej zabawie.

Panu Bogu wielkie dziękczynienie za dzieła, których jesteśmy świadkami w naszej wspólnocie parafialnej. Za ten szczególny dzień i wyjątkowe świętowanie.

Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy tak ochoczo włączyli się w przygotowanie całej uroczystości.

We wtorek Wielkiego Tygodnia, 7 kwietnia 2009 r., ulicami Kcyni przeszła modlitewna procesja. Mieliśmy okazję, aby jeszcze raz rozważyć kolejne stacje drogi krzyżowej, aby znaleźć na tej drodze swoje miejsce, aby odnaleźć Chrystusa w naszym codziennym zabieganiu.

Więcej…

 

2 kwietnia 2009 r., w czwartą rocznicę odejścia Sługi Bożego, Jana Pawła II do Domu Ojca, modliliśmy się o Jego rychłą kanonizację. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Proboszcz, ks. kanonik Michał Kostecki.

Więcej…

 

Piątą rocznicę powstania Diecezji świętować będziemy w środę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Kulminacyjnym punktem tych obchodów będzie Msza św. sprawowana w katedrze o godz. 12.00 przez biskupów Metropolii Gnieźnieńskiej, której przewodniczył będzie abp Henryk Muszyński

Więcej…

 

W środę, 11 lutego już po raz 17 przeżywaliśmy w Kościele Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji w naszej świątyni, u stóp Cudownego Kcyńskiego Pana Jezusa modliliśmy się razem z chorymi naszej parafii.

Więcej…

 

Fundacja na rzecz dzieci niepełnosprawnych wraz z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kcyni zorganizowała choinkowe spotkanie. Zaproszone zostały dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Dzieci  mogły uczestniczyć w wielu ciekawych konkursach.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
stat4u
{popin}