Stowarzyszenia
Nabożeństwa

NIEDZIELA: 8.30, 10.00, 11.30, 17.30
kaplica w Iwnie: 12.15 w okresie zimowym, 16.00 w okresie letnim

DZIEŃ POWSZEDNI: 8.00, 17.30
W każdy piętek:
Msza Św. do Cudownego Wizerunku Pana Jezusa - godz. 9.00
13 dnia miesiąca, od maja do października:
Różaniec Fatimski - godz. 20.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Pierwszy piątek miesiąca 20.00 - 21.00

Tobie Boże zaufałem…

W życiu każdej wspólnoty parafialnej bywają takie dni, które na długo zapisują się w pamięci. Niewątpliwie do takich należy zaliczyć dzień 10 czerwca 2017 roku. O godzinie 16.00 licznie zgromadziliśmy się w naszej świątyni, by uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, która stanowiła szczególne dziękczynienie. Dziękowaliśmy Panu Bogu za zakończenie dzieła renowacji naszej kcyńskiej kalwarii. Za tak wielu ludzi, którzy przez te długie lata, modlitwą i ofiarą wspierali to dzieło. Mszy świętej przewodniczył nasz Proboszcz Ks. Kanonik Michał Kostecki, który tego dnia przeżywał 45 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Rocznica ta spotęgowała naszą radość i dziękczynienie. Dostojnemu Jubilatowi towarzyszyła nasza modlitwa, a także serdeczne życzenia. Po zakończonej Eucharystii przedstawiciele władz miasta z Panem Burmistrzem, a także wspólnot działających przy naszej parafii, Strzeleckiego Bractwa Kurkowego, zespołu Pałuki, osobiście składali życzenia Ks. Proboszczowi, wyrażając przy tej okazji wdzięczność za Jego posługę. Bukietom kwiatów nie było końca… Świętowanie zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem na podwórzu plebanii. Raczyliśmy się pysznymi słodkościami, dobrą kawą (herbatą), a także pięknymi rytmami muzyki. Aż trudno było wysiedzieć, więc wielu dało się ponieść muzyce i oddało się wspólnej, tanecznej zabawie.

Panu Bogu wielkie dziękczynienie za dzieła, których jesteśmy świadkami w naszej wspólnocie parafialnej. Za ten szczególny dzień i wyjątkowe świętowanie.

Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy tak ochoczo włączyli się w przygotowanie całej uroczystości.

W niedzielne popołudnie, 18 stycznia, wszyscy, którzy przyszli do naszej świątyni, mieli sposobność, aby jeszcze raz poczuć nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…

 

W II Niedzielę Bożego Narodzenia mieliśmy w naszym kościele okazję do wysłuchania niezwykłego koncertu. Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – "Poznańskie Słowiki"

Więcej…

 

W Święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa, przypadające w niedzielę w Oktawie Bożego Narodzenia - jak każdego roku, spotkaliśmy się w gronie naszej rodziny parafialnej.

Więcej…

 

W sobotnie popołudnie, 8 listopada 2008 roku, w naszym kościele odbył się przegląd chórów "Na kcyńskiej ziemi". Impreza zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kcyni, odbyła się już po raz drugi.

Więcej…

 

Minął kolejny Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji w naszej świątyni została odprawiona Msza św, podczas której modliliśmy się wspólnie z tymi, którym przyszło dźwigać krzyż choroby. Podczas Mszy św. była okazja, aby przyjąć Sakrament Chorych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
stat4u
{popin}