Stowarzyszenia
Nabożeństwa

NIEDZIELA: 8.30, 10.00, 11.30, 17.30
kaplica w Iwnie: 12.15 w okresie zimowym, 16.00 w okresie letnim

DZIEŃ POWSZEDNI: 8.00, 17.30
W każdy piętek:
Msza Św. do Cudownego Wizerunku Pana Jezusa - godz. 9.00
13 dnia miesiąca, od maja do października:
Różaniec Fatimski - godz. 20.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Pierwszy piątek miesiąca 20.00 - 21.00

Tobie Boże zaufałem…

W życiu każdej wspólnoty parafialnej bywają takie dni, które na długo zapisują się w pamięci. Niewątpliwie do takich należy zaliczyć dzień 10 czerwca 2017 roku. O godzinie 16.00 licznie zgromadziliśmy się w naszej świątyni, by uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, która stanowiła szczególne dziękczynienie. Dziękowaliśmy Panu Bogu za zakończenie dzieła renowacji naszej kcyńskiej kalwarii. Za tak wielu ludzi, którzy przez te długie lata, modlitwą i ofiarą wspierali to dzieło. Mszy świętej przewodniczył nasz Proboszcz Ks. Kanonik Michał Kostecki, który tego dnia przeżywał 45 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Rocznica ta spotęgowała naszą radość i dziękczynienie. Dostojnemu Jubilatowi towarzyszyła nasza modlitwa, a także serdeczne życzenia. Po zakończonej Eucharystii przedstawiciele władz miasta z Panem Burmistrzem, a także wspólnot działających przy naszej parafii, Strzeleckiego Bractwa Kurkowego, zespołu Pałuki, osobiście składali życzenia Ks. Proboszczowi, wyrażając przy tej okazji wdzięczność za Jego posługę. Bukietom kwiatów nie było końca… Świętowanie zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem na podwórzu plebanii. Raczyliśmy się pysznymi słodkościami, dobrą kawą (herbatą), a także pięknymi rytmami muzyki. Aż trudno było wysiedzieć, więc wielu dało się ponieść muzyce i oddało się wspólnej, tanecznej zabawie.

Panu Bogu wielkie dziękczynienie za dzieła, których jesteśmy świadkami w naszej wspólnocie parafialnej. Za ten szczególny dzień i wyjątkowe świętowanie.

Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy tak ochoczo włączyli się w przygotowanie całej uroczystości.

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Pawe? II w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego z 13 maja 1992 r.

Więcej…

 

W dzisiejszą niedzielę – z okazji święta Chrztu Pańskiego - wystąpił z koncertem kolęd nasz parafialny zespół Akatyst. Mieliśmy przyjemność wysłuchać wiązanki pieśni o Bożym Narodzeniu.

Więcej…

 

Zgodnie z tradycją, w pierwszą niedzielę Nowego Roku w naszej wspólnocie parafialnej przeżyliśmy spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział członkowie wszystkich grup duszpasterskich, jakie działają przy naszej parafii.

Więcej…

 

Podobnie, jak w ubiegłym roku, gościliśmy dzisiaj w naszym kościele Orkiestrę dętą pod dyrekcją Pani Ewy Makuli. Podczas Mszy świętej śpiewaliśmy kolędy wybornym akompaniamencie muzyków z Bydgoszczy,

Więcej…

 

Cieszymy się, że w naszym kościele mamy nowy mebel. Jest to krzesło gdańskie, które stanęło w miejscu przewodniczenia. Zastąpiło stojący tam dotychczas - wysłużony i spróchniały już fotel.

Więcej…

 
stat4u
{popin}