XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.XI.2017r.

Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Ubogich, który będzie obchodzony w kościele w 33 niedzielę zwykłą. Dziś obchodzimy I Dzień Ubogich: «Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!». Te słowa Apostoła Jana wyrażają nakaz, od którego żaden chrześcijanin nie może się uchylić. Powaga, z jaką umiłowany uczeń przekazuje aż do naszych czasów polecenie Jezusa, jest jeszcze bardziej podkreślona przez kontrast zachodzący pomiędzy pustymi słowami, które często znajdują się w naszych ustach, a konkretnymi faktami, z jakimi mamy się zmierzyć - napisał Franciszek w orędziu.

W przyszłą niedzielę - ostatnią w roku liturgicznym - przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 11,30 wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia rodzimy ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi.

W liturgii kościoła wspominamy:- poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego; - wtorek – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;- środę – św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej;

Spotkanie grupy modlitewnej św. Ojca Pio – środa o 17,00 – adoracja Najśw. Sakramentu.

Image result for grupa modlitewna św. Ojca Pio

Msza św. rano we wtorek i czwartek o 7,30, pól godz. wcześniej.

Bóg zapłać za ofiary na składane na tacę i w biurze parafialnym.  Na prześladowanych chrześcijan w Syrii przekazaliśmy 810 zł.

W Zakrystii i biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne Caritas w cenie: duże – 15 zł.; małe – 5 zł.

Odpust parafialny: -  w Smogulcu w sobotę 25. XI. Suma odpustowa   godz. 11,00.

__________________________________________________________________________________________

Zapraszamy również do zakładki: "Z życia Parafii"